Čtyřzubá motyka – další z řady unikátních nástrojů PKS.

Předpokládané využití motyky Merak vyžaduje enormně houževnatý a pevný materiál. Proto byla použita k její výrobě speciální bronzová slitina obsahující hliník a nepatrné množství železa. Z tohoto důvodu je motyka lehce magnetická.

Uplatnění motyky Merak je překvapivě všestranné. Jejím hlavním určením je zpracování hrubě obdělané půdy po rytí. Velké a často ztvrdlé hroudy země jsou pro běžnou motyku téměř nezdolatelnou překážkou. Robustní provedení motyky Merak umožňuje nasazení nekompromisní síly, pod jejímž vlivem se hroudy mění v úhledné hromádky. Velikou výhodou je také zachování celistvosti kořenů vytrvalých plevelů, které si při práci s běžnou motykou zpravidla sami vegetativně množíme. To umožňuje jejich kompletní odstranění ze záhonu nebo pole.

Výborné uplatnění najde motyka Merak také při sklizni kořenové zeleniny, kdy ji lze použít jako robustní hrábě k šetrnému a snadnému přemístění sklizně. Další možností je rychlé a důkladné prokypření zatvrdlé půdy před výsevem nebo výsadbou.

Ergonomicky tvarovaná násada z jasanového dřeva má vysokou funkční a estetickou hodnotu.

Hmotnost 1,6 kg