Tato součástka je určena k propojení zásobníku na vodu, tedy nějaké nádoby plastové či plechové, se samozavlažovacím modulovým systémem.

Propojovací díl je sestaven z redukčních hadic a z dílu tzv. prostupky, která je určena k zabudování do stěny nádoby na vodu. Součástí je také filtr na zachytávání nečistot nacházejících se ve vodě.

Návod na propojení:

Prostupku (bílá součástka) nainstalujeme do otvoru v nádobě na vodu. Tento otvor je potřeba nejdříve v nádobě vykroužit či vyvrtat a jeho průměr by měl být 10 mm tak, aby se průchodka do otvoru vešla. Otvor umístíme minimálně 10 cm vysoko ode dna nádoby, čímž zamezíme nasávání nečistot, které mají tendenci se usazovat na dně nádoby, do průchodky a následně do celého samozavlažovacího systému. Poté z vnější strany nádoby průchodku do tohoto otvoru ve stěně nádoby vsuneme. Nezapomeneme na černé těsnící kroužky, z nichž jeden bude na průchodce vně nádoby a druhý nasuneme na průchodku z vnitřní strany nádoby. Bílou plastovou matku se závitem našroubujeme z vnitřní strany nádoby na průchodku a dotáhneme ji tak, aby černé těsnící kroužky těsnily a zabránily úniku vody z nádoby.

Vsunutí úzké černé hadice do prostupky je jednoduché, hadici jen vsunete do otvoru. Pokud chcete hadici z prostupky vytáhnout, je zapotřebí zmáčknou bílý aretační kroužek na hrdle prostupky směrem k hrdlu, tedy “dolů”. Tím dojde k uvolnění hadice a je možné ji lehce vytáhnout.

Pro zachování co nejdelší životnosti filtru na vodu, jenž je osazen v této propojovací součástce, a i samotných samozavlažovacích modulů, je stále potřeba dbát na čistotu vody v zásobníku s vodou!

Hmotnost 0,2 kg