Tato menší varianta zavlažovací nádoby olla je určená k zavlažování rostlin, které pěstujeme v květináčích či truhlících. 

Jak zapichovací květináčovou zavlažovací nádobu olla použít?
Květináčová zavlažovací nádoba  se špičatým koncem zasadí do zeminy květináče či truhlíku. Ideální je zavlažovací nádobu do zeminy instalovat v okamžiku osazování květináče rostlinou či při jejím přesazování.

Nádobu osazujete současně s pěstovanou rostlinou. Na dně květináče vytvoříte drenážní vrstvu například z keramzitu nebo z drobných kamínků, na ni posadíte kořenový bal rostliny spolu se špičatou zavlažovací nádobou a postupně budete zasypávat zeminou. Každou vrstvu zeminy je potřeba umačkat, ale současně to dělat natolik citlivě, abyste nepoškodili kořeny rostliny. Po výsadbě rostlinu zalijete vodou přímo do zeminy květináče a současně naplníte zavlažovací nádobu vodou. Poté doplňujete vodu již jen do zavlažovací nádoby olla.

Pokud je ale květináč rostlinou již osazen, tak nádobu jejím špičatým koncem zasuneme do zeminy co nejhlouběji to je možné. Pokud je zemina příliš utužená, pomůžeme si nějakým drobným zahradním nářadím a zeminu se pokusíme zkypřit tak, aby tam nádoba šla zasunout.

Kde všude je možné květináčovou nádobu olla použít?
Nádoby olla používáme k zavlažování rostlin kdekoli v interiéru a exteriéru. Květináčové nádoby olla jsou určené do jakékoli pěstební nádoby jako jsou květináče či truhlíky. Se zavlažovací nádobou olla můžeme pěstovat pokojové rostliny, bylinky, okrasné a i užitné balkonové rostliny.

Jak podávat hnojiva ve vodě rozpustná či jak používat rostlinné jíchy?
Je dobré si uvědomit, že hnojení není zavlažování. A tak ať používáme hnojiva syntetická či přírodní preparáty, které se nachází v tekuté formě, vždy je rostlinám podáváme přímo do zeminy v květináči či truhlíku a nikdy je nelijeme do zavlažovací nádoby. V rámci zachování co nejdelší životnosti zavlažovací nádoby používáme k zavlažování pouze čistou vodu, v ideálním případě vodu dešťovou, ale zbavenou nečistot.

Kde se nachází výroba zavlažovacích nádob olla?
Naše nádoba je vyrobena v České republice, přesněji řečeno ve Slezsku v Krnově, a to z moravské keramické hlíny.

Máte ještě více otázek, na které jste nedostali odpověď?
Tak možná vaši odpověď najdete tady.

Vysvětlení jak funguje zavlažování hliněnými nádobami olla ve 30 vteřinách naleznete v tomto ilustrovaném videu zde.

Hmotnost 1,5 kg
Balení

1 ks, 3 ks, 6 ks, 9 ks