Tato menší varianta zavlažovací nádoby olla je určená k zavlažování rostlin, které pěstujeme v květináčích či truhlících. 

Zavlažovací nádoba olla květináčová se vyrábí v těchto pěti velikostech:

Velikost Výška Průměr dna Objem
XS 10 cm 6,5 cm 120 ml
S 13 cm 8 cm 250 ml
M 15 cm 10 cm 350 ml
L 19 cm 11 cm 600 ml
XL 21 cm 12 cm 900 ml

Jak květináčovou zavlažovací nádobu olla použít?
Květináčová zavlažovací nádoba se  nainstaluje do zeminy květináče či truhlíku v okamžiku osazování květináče rostlinou či při jejím přesazování. Nádobu posadíte na drenážní vrstvu na dně květináče, kterou jste vytvořily například z keramzitu nebo z drobných kamínků, a teprve potom k nádobě do květináče posadíte kořenový bal rostliny a postupně budete zasypávat zeminou. Každou vrstvu zeminy je potřeba umačkat, ale současně to dělat natolik citlivě, abyste nepoškodili kořeny rostliny. Po výsadbě rostlinu zalijete vodou přímo do zeminy květináče a současně naplníte zavlažovací nádobu olla vodou. Poté doplňujete vodu již jen do zavlažovací nádoby.

Kde všude je možné nádobu olla květináčovou použít?
Nádoby olla používáme k zavlažování rostlin kdekoli v interiéru a exteriéru. Květináčové nádoby ollajsou určené do jakékoli pěstební nádoby jako jsou květináče či truhlíky. Se zavlažovací nádobou olla můžeme pěstovat pokojové rostliny, bylinky, okrasné a i užitné balkonové rostliny.

Jak podávat hnojiva ve vodě rozpustná či jak používat rostlinné jíchy?
Je dobré si uvědomit, že hnojení není zavlažování. A tak ať používáme hnojiva syntetická či přírodní preparáty nacházející se v tekuté formě, vždy je rostlinám podáváme přímo do zeminy v květináči či truhlíku a nikdy je nelijeme do zavlažovací nádoby olla. V rámci zachování co nejdelší životnosti zavlažovací nádoby používáme k zavlažování pouze čistou vodu, ideálním případě vodu dešťovou, ale zbavenou nečistot.

Kde se nachází výroba zavlažovacích nádob olla?
Naše nádoba olla je vyrobena v České republice, přesněji řečeno ve Slezsku v Krnově, a to z moravské keramické hlíny.

Máte ještě více otázek, na které jste nedostali odpověď?
Tak možná vaši odpověď najdete tady.

Vysvětlení, jak funguje zavlažování hliněnými nádobami olla ve 30 vteřinách, naleznete v tomto ilustrovaném videu zde.

Hmotnost -
Velikost

XS, S, M, L, XL