Ve středu takového hnízda se nachází zavlažovací nádoba a kolem ní jsou vysazeny 4 až 8 kusů rostlin. Vzdálenost výsadby sazenic od nádoby olla se odvíjí od konečné velikosti kořenového systému dané rostliny, který vytvoří během své vegetace. A pokud si jako příklad vybereme třeba rostliny rajčete, papriky či okurky, tak tyto sazenice vysadíme ve vzdálenosti přibližně 30 cm od “bříška” nádoby.
Pokud máme na záhoně více zavlažovacích nádob olla, tvoříme kolem každé to její “hnízdo”. Nádoby dáváme na záhoně tak daleko od sebe, abychom mohli kolem každé tuto kruhovou výsadbu provést. Doporučená vzdálenost mezi jednotlivými nádobami je 120 až 150 cm.
Po výsadbě je potřeba sazenice rostlin přiměřeně zalít ke kořenům a zvážit tuto povrchovou zálivku ještě i pár následujících dní, dokud se kořenový systém rostlin nezapojí do samoobslužného hospodaření s vodou z nádoby olla. Potom vodu doplňujeme již jen do nádoby a rostliny povrchově již nezaléváme.
Čím větší je vzdálenost vysazené sazenice od zavlažovací nádoby olla, tím delší dobu bude rostlině trvat než si tento zdroj vody najde. A o to déle musíme rostlinu povrchově zalévat. Ale věřte tomu, že nakonec ji vždy najde!